languages:

ریاست و مدیرعامل پارس آیرو

 

سخن مدیرعامل و ریاست موسسه هوافضا پارس

به نام خدا.

موسسه هوافضا پارس یک نهاد باز برای علاقمندان صنعت هوافضا در ایران می باشد که درحال حاضر فعالیت های این مرکز در محدوده استان کرمان است. وقتی که ما از کلمه باز برای موسسه استفاده می کنیم منظور از این است که درهای این موسسه به روی تمامی علاقمندان باز است و هرکس می تواند خود را عضو پارس آیرو بداند و این مسئله صرفا از دیدگاه نیروی کاری نیست اما برای مثال می توان به پرسنل جوان و متخصص موسسه اشاره کرد که بر اساس همین سیاست وارد موسسه هوافضا پارس شده اند؛ افرادی که در علومی نظیر مکانیک، رباتیک، الکترونیک و... فعالیت داشتند و با کمک موسسه هریک در کنار علوم پایه هوافضا در زمینه خودشان نیز دارای تخصص شده اند و با انگیزه و اعتماد به نفس بسیار درحال فعالیت در پروژهای تحقیقاتی و حتی عملیاتی این موسسه هستند.

در حقیقت پذیرش نیروی انسانی ما به همین گونه ای است که در بالا به آن اشاره کردیم و انشاالله در صورت پذیرش نیروی جدید که متناسب با افزایش سطح فعالیت ها می باشد؛ همین نیروی هایی که دیروز خود کارآموز بوده اند، فردا در کنار مسئولیت خود باید آموزش افراد جدید را بر عهده بگیرند. به طور کلی شرط اول ورود به هوافضا پارس علاقمندی و انگیزه است اما اگر فرد با انگیزه ای دارای تخصص کامل در زمینه های مربوطه باشد، ایشان در اولویت پذیرش نیرو قرار خواهند گرفت.

به طور کلی هرکس دارای علاقه، انگیزه و مقدار مشخصی علم در زمینه های مربوطه باشد می تواند وارد موسسه بشود و موسسه هوافضا پارس را خانواده خود بداند و به همین دلیل است که ما در اینجا از تعبیر باز برای موسسه هوافضا پارس استفاده می کنیم.

مسئله دیگری که وجود دارد کار تیمی می باشد که متاسفانه در کشور ما نهادینه نشده است اما همین کارتیمی است که باعث تحصیل دستاورد ها و موفقیت های بزرگ می شود و تا زمانی که هرکس فقط و فقط برای نام خود کار کند، این فرد به موفقیت های بزرگ دست نخواهد یافت. امروزه ما باید نگاه کنیم و بیندیشیم که به دنبال چه چیزی هستیم. اگر تنها به دنبال بالا بردن نام خود هستیم باید به تنهایی کار کنیم تا بتوان گفت برای مثال این محصول یا ابداع، ساخت و ازآن من است که مسلما این نگرش دارای عیب و نقص های زیادی از جمله اتلاف وقت بسیار و محدود بودن دامنه تفکرات شخصی نسبت به تفکرات تیمی است که حاصل این دو یک دستاورد کوچک می باشد، اما چیزی که مشخص است، ما مردمان سرزمین ایران، از ابتدا به دنبال بالا بردن نام سرزمین مان ایران بوده ایم و هیچگاه اقتدار یک مملکت با دستاوردهای کوچک فردی افزایش نمی یابد، بلکه این دستاورد های بزرگ هستند که موثر و مفید می باشند.

پس اگر ما به دنبال پیشرفت مملکتمان و بالا بردن پرچم آن هستیم باید علم و توانایی خود را در قالب کارهای تیمی، با هموطن خود شریک بشویم و بگذاریم هر کس در زمینه تخصص خود به ما کمک کند تا شاهد دست آورد های بزرگ باشیم کماکان این که در کارتیمی نام اشخاص تیم نیز وجود دارد، یکی از اهداف نام گذاری این موسسه به نام غرور آفرین پارس نیز همین بوده است تا تمام فعالیت ها و پروژهای این موسسه به نام پارس (ایران) انجام شود نه تنها به نام یک فرد یا یک گروه و تشکیلات خاص.

یک مورد مهم دیگر تبدیل علم به به محصول و صنعت است، مسئله مهمی که باز از دید ما غافل نشده است و نهاد های وابسته "موسسه تحقیقاتی" و "مجمع علمی" جهت هموار کردن این راه در موسسه بوجود آمده اند و ما نیز باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا از علوم حاصل شده بیشترین بهره را بدست آوریم.

محمدرضا حمیدی.

 

 

 

نظرات در سایت پارس آیرو

 نوید : سایت بسیار جالبی دارید    

 

مصطفی : درمورد موسسه بیشتر توضیح بدهید    

 

   حسام : لطفا مطالب علمی بیشتری قرار دهید

خبرنامه ماهیانه

شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما